Okey Oyna
Tavla Oyna

Trabzonspor'da flaş ayrılık

Zokora'nın sözleşmesi feshedildi


Trabzonspor, Zokora'nın sözleşmesini feshetti. Bordo-mavililer Fildişi Sahilli futbolcu ile yolları ayırma konusunda anlaşma sağladı.

 


Trabzonspor, teknik sorumlu Hami Mandıralı tarafından kadro dışı bırakılan Fildişi Sahilli futbolcu Didier Zokora'nın sözleşmesini karşılıklı anlaşarak feshetti.

Bordo-mavili kulüple yaptığı görüşmede alacaklarına karşılık sözleşmesinin feshedilmesini isteyen Zokora'nın talebi olumlu karşılandı. Görüşmelerden sonra Zokora'nın sözleşmesinin 300 bin euroluk alacağı karşılığında feshedilmesi konusunda anlaşma sağlandı.

Bordo-mavili takıma 2011 yılında 5 milyon euro bonservis bedeli ile transfer olan Zokora, aradan geçen 2 sezonda 78 maç oynadı.


Geçtiğimiz günlerde İstanbul'da kulüpten izinsiz olarak düğün yapan ve bu davranışının ardından teknik sorumlu Hami Mandıralı ile takım arkadaşlarından özür dilemeyen Zokora, bu yüzden kadro dışı bırakılmıştı.

Arjantinli futbolcu Gustavo Colman'ın da alacaklarına karşılık sözleşmesinin feshini istediği ancak bu talebinin kabul edilmediği öğrenildi.