Okey Oyna
Tavla Oyna

iPhone 6′dan kullanıcılar neler bekliyor?

iPhone 6′dan kullanıcılar neler bekliyor?

Pazarlama şirketi J. D. Power tarafından düzenlenen yeni araştırma kullanıcıların, Apple’ın yeni telefonu iPhone 6′dan neler beklediğini gözler önüne serdi.

ABD menşeli global pazar araştırma şirketi J.D. Power and Associates, Apple‘ın yeni amiral gemisi akıllı telefonu iPhone 6‘dan kullanıcıların ne tür yenilikler beklediğini belirlemek adına yeni bir araştırma düzenledi. Kullanıcı memnuniyeti listesinde bu yıl yine Apple’ı zirveye koyan J.D. Power, araştırma kapsamındaki 13.237 akıllı telefon kullanıcısına oldukça detaylı sorular yönelterek, yeni Apple telefonundan neler beklendiğini gözler önüne serdi.

iPhone 6‘dan neler beklendiği sorulan akıllı telefon kullanıcılarının yüzde 36′sının cevabı mükemmel bir sesli kontrol özelliği oldu. J.D. Power firmasının sorularını yanıtlayan kullanıcıların yüzde 35′i ise çevredeki ısı, ışık ve ses gibi faktörleri ölçerek ayarları çevreye göre değiştirebilecek sensörler istediğini belirtti. Kullanıcıların yüzde 28′inin isteği ise biyometrik güvenlik ve yüz tanıma özelliği oldu. Ayrıca birçok kullanıcıya göre iPhone 6′nın fiyatının yükseltilmesi, telefonu almaktan vazgeçmelerine sebep olabilir. Peki sizin Apple’ın yeni telefonundan beklediğiniz yenilikler neler?