Okey Oyna
Tavla Oyna

Seagate Backup Plus Portable inceleme

Seagate Backup Plus Portable inceleme

Sosyal ağlarda verileri paylaşmak ve bu verileri otomatik olarak yedeklemek. Seagate Backup Plus yüksek performansı ve taşınabilirliği ile fark yaratıyor.

Seagate’in yeni ürünü olan Backup Plus Portable verilerini koruma altında tutan, yedekleyen ve sosyal ağlarda aktif rol üstlenen kullanıcılar için tasarlandı. Yedeklenen veriler Facebook, Flickr ve Youtube’da hızlı ve kolay bir şekilde gönderilebiliyor ve Facebook ile Flickr’ın içerikleri anında yedeklenebiliyor. Üründe bulunan Seagate Dashboard uygulaması ile tüm bunları rahatlıkla yapılabiliyor. Bu yazılım aynı zamanda verileri koruma altına da alabiliyor. Uygulamanın içinde bulunan Seagate Cloud Storage Service sayesinde de verileri bulut’a yedekleyebiliyorsunuz. Seagate kullanıcılarına bir yıl ücretsiz olmak şartı ile 4 GByte’lık ekstra bir yedekleme alanı sunuyor.

Stabil ve Yüksek Performans

Seagate Backup Plus Portable’in iç dünyasında Momentus Spinpint M8 adlı bir disk bulunuyor. 5400 rpm döngü hızına sahip olan bu disk 1 TByte’lık bir kapasiteye sahip. USB 3.0 teknolojisini destekleyen bu ürün istenildiğinde arabirimleri değiştirilebiliyor. Ucundaki parça değiştirilip (opsiyonel) eSATA ve Thunderbolt teknolojilerine adapte edilebiliyor.

Yaptığımız testlerde Seagate Backup Plus Portable’in oldukça sessiz olduğunu gördük. 100 MByte’lık okuma ve yazma performansı da gayet iyi. Buna karşın ürünün zaman zaman az ısındığını söylemeliyiz. Arabirimlerin değiştirilebilmesi müthiş güzel bir özellik. Bu sayede ürünü istediğiniz gibi adapte edebiliyorsunuz.

Beraberinde gelen yazılımın hem Windows hem de Mac OS X’de çalışabilmesi de iyi düşünülmüş olduğunu söylemeliyiz.