Okey Oyna
Tavla Oyna

Mark Zuckerberg’in balmumu heykelini yaptılar

Mark Zuckerberg’in balmumu heykelini yaptılar

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, Madame Tussauds Müzesi’nde balmumu heykeli bulunan ünlüler arasına adını yazdırmayı başardı.

Merkezi Londra’da yer alan ve bunun yanı sıra Hong Kong ve New York gibi dünyanın birçok büyük şehrinde şubeleri bulunan Madame Tussauds Müzesi, ünlü isimlerin balmumu heykellerine yer vermesiyle tanınan bir mum müzesi. Bugüne kadar Winston Churchill’den Britney Spears’a, Mustafa Kemal Atatürk’ten George Clooney’e birçok farklı tarihi ve popüler kültür figürüne yer veren müzenin konukları arasına şimdi de Facebook‘un kurucusu Mark Zuckerberg katıldı.

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarının başında gelen Facebook’u genç yaşta kurmasının yanı sıra, Facebook’un diğer kurucularıyla yaşadığı sorunlar sebebiyle de adını tüm dünyaya duyurmayı başaran Mark Zuckerberg, Madame Tussauds Müzesi’nde kendisine pop yıldızı Rihanna ve ünlü oyuncu Leonardo DiCaprio’nun ortasında yer bulmuş. Dünyanın en genç milyarderlerinden biri olan Zuckerberg, Madame Tussauds tarafından ölümsüzleştirilen ilk teknoloji dehası değil. Steve Jobs ve Bill Gates‘in balmumu heykelleri de Madame Tussauds Müzesi’nin sakinleri arasında yer alıyor.